Põlva- ja Võrumaa avalikke liine hakkab alates 01.04.2024 teenidama AS GoBus

MTÜ Kagu Ühistranspordikeskus ja AS GoBus allkirjastasid 03.04.2023 avaliku bussiliiniveo lepingu Põlva- ja Võru maakonnaliinide teenindamiseks. Teenust hakatakse osutama alates 01.04.2024. Leping kehtib kuus aastat ja kuus kuud.

Lepingu kohaselt on aastane liinimaht on 4,7 miljonit kilomeetrit, mida Go Bus plaanib teenindada ühtekokku 76 keskkonnasäästliku bussiga.

Go Bus teenindab reisijaid juba kümnes Eesti maakonnas, enamuses neist on kasutusel ka keskkonnasäästlikud sõidukid. Meil on hea meel, et alates tuleva aasta aprillist jõuavad valdavalt bigolaasi kasutavad bussid ka Kagu-Eestisse, mis aitab oluliselt vähendada CO2 jalajälge ning hoida keskkonda Põlva- ja Võrumaal,” sõnas Go Busi juhataja Andrei Mändla ning märkis, et seoses uue lepinguga loob ettevõte Kagu-Eesti piirkonda juurde ka täiendavaid töökohti.

Kõik bussid on varustatud USB pistikupesade, turvakaamerate, gps-süsteemidega, elektrooniliste tabloodega (sh busside salongis), et reisijatel oleks saabuvate peatuste info sõidu ajal hõlpsasti jälgitav.  Bussid on madala sisenemisega, mis tagavad ratastooli või lapsekäruga sõitja mugava sisenemise. Lisaks on signaalnupud, millega ratastooli kasutaja saab anda bussijuhile märku rambi avamise soovist.

Uuenduslikult on kasutusel jalgrattahoidja mõnedel pikematel liinidel, mille tulemusel saab sõitja jalgratta bussisõidule kaasa võtta ja sihtkohas sellega edasi liikuda. Jalgrattahoidja olemasolu märgitakse vastavate liinide sõiduplaanidesse ning huvilistele luuakse võimalus rattakoha eelnevaks broneerimiseks. Teenust hakatakse pakkuma kevadest sügiseni.

MTÜ Kagu Ühistranspordikeskus korraldab liiklust Põlva- ja Võrumaa avalikel liinidel. Lisaks sellele ka sotsiaaltransporditeenust Põlva-, Kanepi-, Räpina-, Setomaa-, Võru-, Antsla- ja Rõuge valla ning ka Võru linna klientidele.

Tagasiside

Oleme tänulikud kui teavitate meid avalike liinide kasutamisel ilmnenud kitsaskohtadest. Koostöös tähelepanelike kasutajatega tagame võimalikult meeldiva teeninduskvaliteedi.