Piletiinfo

ALATES 01.07.2024 ON PILETITE HINNAD JÄRGMISED

 

Määrus on leitav: Piletihinna kehtestamise määrus

 • Üksikpileti hind on 2 €, kui pilet ostetakse bussis sularaha eest või pangakaardiga tasudes. Üksikpilet kehtib ühel sõidul ja ümberistumist ei võimalda.
 • E-pileti hind on 1.50 € ja seda piletit saab osta bussist ainult ühiskaardile (ühiskaardile peab olema eelnevalt laetud raha). E-pilet kehtib esimest valideerimise hetkest 1,5 tunni jooksul, mis annab õiguse 1,5 tunni jooksul sama piletiga sõitu jätkata järgmiste maakonnaliinidega, millega saab sõita liini lõpuni. Ümberistumisel on pilet kehtiv, kui uus valideerimine toimub 90 minuti jooksul. Kui 90 minutit saab täis sõidu ajal, saab ikka sõita liini lõpuni.
 • 24 tunni pileti hind on 4.50 € ja selle pileti saab osta ühiskaardile veebist (maakonnad.pilet.ee) või müügipunktist. Bussi sisenedes tuleb sõiduõiguse saamiseks ühiskaart valideerida ning 24 tunni arvestus algab esimest valideerimisest.
 • 5-päeva pileti hind on 7.50 € ja selle pileti saab osta ühiskaardile veebist (maakonnad.pilet.ee) või müügipunktist (müük ei ole veel aktiivne). Bussi sisenedes tuleb sõiduõiguse saamiseks ühiskaart valideerida ning arvestus algab esimest valideerimisest.
 • 30 päeva pileti hind on 25 € ja pileti saab osta ühiskaardile veebist (maakonnad.pilet.ee) või müügipunktist. Bussi sisenedes tuleb ühiskaart igal sõidul valideerida. Kontrolli perioodipileti kehtivust. Kõik eelnimetatud piletid on kehtivad Tartumaa, Hiiumaa, Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Põlvamaa, Saaremaa, Valgamaa, Viljandimaa ja Võrumaa maakonnaliinidel. Kuupiletiga saab sõita kõikide nimetatud piirkondade maakonnaliinidel. Ka E-pileti ja 24 tunni pileti puhul võib ühe piletiga sõita kõigi nende piirkondade maakonnaliinidel.

Pileti ostmine

 • Ühiskaarti on võimalik soetada nii bussijuhilt kui Põlva- ja Võru postkontoritest.
 • Internetis on võimalik osta e-pileteid  ja laadida raha Ühiskaardile.
 • Ühiskaardile saab raha laadida ka bussijuhi juures summades 5, 10, 15, 20€.
 • Ühiskaarti on võimalik isikustada lehel maakonnad.pilet.ee
 • Üksikpiletit saab osta bussijuhilt.

Ühiskaardi isikustamine

Lapsevanem saab oma id-kaardiga pilet.ee keskkonda kasutajana sisse logida ning seejärel isikustada lapse kaardi lapse isikukoodiga, lapsevanema id-kaardi numbrit ei pea siis enam lisama, muidu läheb kaart lapsevanemale.

Ühiskaardi isikustamisel on abiks ka piirkondlikud raamatukogud. Lisaks on ühiskaarti võimalik isikustada postkontorites.

NB! Ühel inimesel on korraga võimalik omada ühte kehtivat isikustatud Ühiskaarti. Kui sõitjal on olemas puutevaba kiibiga varustatud Eesti õpilaspilet, ISIC õpilaspilet, ISIC üliõpilaspilet, Eesti üliõpilaspilet, ITIC õpetajakaart või IYTC Noortekaart, siis on võimalik seda kaarti aktiveerida n-ö Ühiskaardiks (eelnevalt toodud kaardid saavad olla lisaks tavalisele isikustatud Ühiskaardile).

Tasuta sõidu õigus

Tasuta sõiduõiguse saamiseks peab soodustatud isik üldjuhul kasutama isikustatud Ühiskaarti ja kandma kaasas isikut tõendavat dokumenti või saama bussijuhilt 0-pileti vastavat soodustust tõendava dokumendi ettenäitamisel. Eelkooliealiste laste puhul ja isikutel ilmselge puude olemasolul on 0-pileti võtmine soovituslik. Tasuta saavad sõita maakonnaliinidel:

 • isikud alates 63-ndast eluaastast, kaasa arvatud;
 • isikud kuni 19. eluaastani, kaasa arvatud;
 • keskmise, raske ja sügava puudega isikud;
 • osalise või puuduva töövõimega isikud;
 • sügava puudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos sügava puudega isikuga;
 • raske liikumis- või nägemispuudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos raske liikumis- või nägemispuudega isikuga;
 • puudega lapse, kes ei ole saanud 7 aastaseks, saatja, kui saatja siseneb bussi koos puudega lapsega, kes ei ole saanud 7 aastaseks;
 • Ukraina sõjapõgenik (vastavalt tasuta sõiduõiguse kehtivusele ühiskaardil)

 

Ühiskaardid on ristkasutatavad üle Eesti ja kaugliinidel olenemata ostukohast.

 

Osalise, puuduva töövõime ja puudega sõitja soodustused

Puudega, osalise töövõime ja puuduva töövõimega isikutel on võimalus (mitte kohustus) kanda sõidusoodustus oma Ühiskaardile, et bussijuhile oleks maakonnaliini kasutamisel tasuta sõidu õigus koheselt nähtav.

Sõidusoodustust saab Ühiskaardile kanda täites alloleva vormi.

 • Vormi täitmisega kinnitab klient, et nõustub isikuandmete töötlemisega tasuta sõiduõiguse ühiskaardile lisamise eesmärgil.

Kontrolli, kas oleme juba jõudnud soodustuse Teile lisada siin: https://maakonnad.pilet.ee/et/balance 

Isikud, kellel on vanusepõhine tasuta sõiduõigus, peavad oma Ühiskaardi ainult isikustama ning vanusepõhine sõidusoodustus rakendub Ühiskaardil automaatselt ega vaja täiendavaid toiminguid.

Tagasiside

Oleme tänulikud kui teavitate meid avalike liinide kasutamisel ilmnenud kitsaskohtadest. Koostöös tähelepanelike kasutajatega tagame võimalikult meeldiva teeninduskvaliteedi.